Puitpõrandate hooldus

Timberex õlidega töödeldud puitpõrandate hooldamise ja õlitamise õpetus

Üha suuremat populaarsust on võitmas puitpõrandate töötlemine naturaalsete õlidega. Õlitatud põrandad kaitsevad ja tugevdavad puidu struktuuri kuna õli  immutatakse põranda sisse, kus õli kristalliseerub ja moodustab koos puiduga tugeva pealispinna. Õlitatud põranda eeliseks on see, et õli ei moodusta puidu pinnale kihti.
Korralik hooldus tugevdab iga korraga üha enam puidu pealispinda ning tagab pinna naturaalse välimuse.

Teine suur eelis õlitatud põrandate puhul on kohtparanduste tegemise võimalus. Igapäevaelus tekkivad väikesed kriimustused saab suurema vaevata ka ise liivapaberi ning mõne tilga õli abil ära parandada.

Õlitatud põrandaid saab toonida vastavalt maistele ja võimalusi on tõesti palju.

Õlitatud põrandad ei pleeku, kuna töötlemise käigus toimub põranda kiirmeetodil pleegitamine ning pärast õlitamist säilib põranda värskus veel kaua.

Õlitatud põranda hooldus ei nõua suurt vaeva. Eluruumides on vajalik kord aastas teha hooldusõlitamist, mis tugevdab ja täidab puidupoore.

Büroo tingimustes on kindlasti odavam sõlmida hooldus leping ja Teie põranda eest kannavad hoolt professionaalid.

Igapäevane põranda korrashoid algab juba esikust, selleks on  hea paigaldada sissepääsude juurde porivaibad, mis kaitsevad põrandat liiva ja pori eest.

Timberex õlidega töödeldud põrandad vajavad perioodilist hooldusõlitamist. Konkreetne hooldusõlituste sagedus sõltub põranda kasutusaktiivsusest. Korralikult teostatud õlitamine ja õigeaegselt tehtud hooldus garanteerivad Teile korraliku ja tugeva kulumiskindlusega põranda. Kui Te tunnete ennast ebakindlana hooldusõlituse tegemiseks, siis on kindlam viis sõlmida firmaga hooldusleping.

Alljärgnevalt mõned peamised näpunäited õlitatud põrandate hooldamiseks:

IGAPÄEVANE HOOLDUS

Igapäevasel koristusel peaks kehtima kuiv koristuse reegel s.t. põrandal olev mustus  tuleb eemaldada harja või tolmuimejaga.Vett kasutada nii vähe kui võimalik kuid samas nii palju kui vajalik. Veega pesemisel tuleb meeles pidada, et õlitatud põrandad ei kannata rohket vett, seega tuleb loobuda märjast, vett tilkuvast mopist ja pesta põrandat kergelt niiske mopiga.

Veega pesemisel on hea kui lisate 10L veele 1-2 dl vedelseebi lahust mis on spetsiaalselt välja töötatud õlitatud põrandate pesuks. Sobivat pesuvahendit tasub alati küsida oma põrandatööde tegijalt. Kui põrandal on mõned eriti raskelt eemalduvad plekid mis tavapesule ei allu, siis tuleb plekid eemaldada mehhaanilisel teel (liivapaber, ziletitera, nuga jt.) Kui mehhaaniline pleki eemaldamine on põhjustanud pinna tuhmumise või puhastatud kohad on heledamad, siis töötle neid kohti Timberex Satin õliga (hooldus õli), oota 15-20 min. ja järelpoleeri nailon lapiga.

Korda seda protseduuri kui vaja.
NB! Timberex põrandaõlid on kergesti isesüttivad, õlised lapid ja muud tarvikud panna vette või hävitada tules.

Õige igapäevane hooldus koos perioodilise korrashoiuga tagavad põranda ilusa väljanägemise pikaks ajaks ilma kalli ümberlihvimiseta.

PERIOODILINE HOOLDUS TIMBEREX ÕLIDEGA ÕLITATUD PÕRANDATELE.

1. Enne perioodilise hoolduse tegemist puhasta põrand lahtisest suurest mustusest (liiv, tolm. pori ).
2. Kanna Satin õli põrandale ja lase seista 20-30 min.
3. Aseta lihvimismasina alla sinine randell ja puhasta põrand hõõrudes masinaga.
4. Pärast hõõrumist lase õlil seista 20-30 min. ja korista üleliigne õli põrandalt.
5. Mati pinna saamiseks poleerige valge randelliga veel samal päeval, järgmisel päeval poleerides läheb põrand läikima.

Perioodilise hoolduse käigus kasutatud lapid ja randellid tuleb panna vette või hävitatda.
Õlitatud põrandad on väga tugevad kulumisele ja löökidele, korralik igapäevane- ja perioodiline hooldus tugevadavad põranda pinda ning see muutub peale igat hooldust üha tugevamaks. Kui olete hooldanud põrandat vastavalt juhendile, siis vajab teie põrand iga aastaga üha vähem perioodilist hooldust.AA-Center OÜ | Puitpõrandate hooldus, puitpõrandad, parkettpõrandad,Timberex õlid, puitpõrandate töötlemine,puitpõranda lihvimine, puitpõranda õlitamine,puitpõrandad ,puitpõrandate lihvimine,parkettpõranda lihvimine,parkett hind,laminaat parkett,parkett müük,parkett soodus,tamme parkett,panga panga parkett,kähr parkett,odav parkett,täispuit parkett,laudparkett, liistparkett, laminaatparketi paigaldus, põrandate viimistlus,l põrandate akkimise,põrandate õlitamine